Braveheart - Cesur Yürek

Güncelleme tarihi: 14 Mar

13. yüzyılda İngilizler, İskoçlar üzerinde egemenlik kurmuştur. Çocukken ailesini İskoçya uğruna kaybeden William Wallace'ın karısı da İngiliz birlikleri tarafından öldürüldüğü zaman, onun intikam arayışı kısa zamanda ülkesinin özgürlüğü için amansız bir savaşa dönüşür.


gif

William abimiz ilk başlarda savaşa karışmak istemese de, uzun bacaklı Edward çok zalim bir hükümdardır. Onun birlikleri yengemizi hunharca öldürünce William abimiz gaza gelir. Halkı gaza getirir bir kaç başarılı operasyondan sonra ihanete uğrar. İhanet edenleri teker teker öldürür.

Uzun Bacaklı Edward reis kendisi korktuğundan oğlunun karısını elçi olarak gönderir. Hatunu gören William abimiz oracıkta gözüne kestirir, artık yeni yengemiz odur. Kendisinden bir çocuk da peydahlar.

Tüm bunlar yaşanırken Uzun Bacaklı Edward reis her zamanki numarasını çeker. "William gel bi konuşcaz" der. Babası da böyle bir toplantıda öldürülen William abimiz bu tuzağa balıklama atlar, fakat dersini almıştır. Orayı başlarına yıkar.

Her şey iyi olacak derken Robert the Bruce abimizin babası William abimizi satar ve bu olaylar sonunda William abimizi meydanda idam ederler.

Son sözü "ÖZGÜRLÜK" olur.

İhanetten rahatsız olan Robert the Bruce abimiz halkı tekrar gaza getirip iskoçlara özgürlüğünü kazandırır.

28 görüntüleme0 yorum