Ağalı, Töreli, Konaklı Diziler Yerini Holdingli, Zenginli Züppeli, Fakir Kızlı Dizilere mi bıraktı ?

Güncelleme tarihi: 8 Mar

Bir zamanlar hayatımızdan ağalı, konaklı, şiveli, intikam ve çok eşli diziler eksik olmazdı.


gif

Bu ağalardan benim ilk hatırladığım Erkan Ağa namı değer "YILAN". Zeynoyu nikahtan sonra terk edince hepimizin kalbini kırdı.

Diğer hatırladığım ağa "Seymen Ağa". Bu tarz dizilerin yaygınlaşmasında, en büyük etkiyi bu ağa yaptı. Ağamız, hem gelenekçi, hem aileci, hem de iş dünyasında önderdi. Tam bir Alfa Erkeğiydi.

Bir başka hatırladığım ağa da "Cabbar AĞA". Kendisi kötülüğün ete kemiğe bürünmüş haliydi. Cabbar ağayı dizinin geçtiği köye gittim için kendime daha yakın buluyorum. Ayrıca dizideki gösterilen "Şehit Öğretmen Kubilay Lisesi" mezunlarındanım.


gif

Artık bu dizilerin modası geçti. Bu diziler yerini; zengin hayata özendiren, içerisinde en az bir adet holding Ceo'su bulunan, bu Ceo'nun aşık olacağı fakir ve genellikle sakar bir kız, bu kıza aşık bir kaç salak yan karakter ve kızımıza rekabet edecek güçlü ama aşırı kötü abla bulunan dizilere bıraktı.

Bolca yanlış anlaşılma ile süslü bu dizilerimiz, kızlarımızı aşağı gösterip, makul olanın çalışmak, kendi ayaklarının üzerinde durmak değil, zengin koca bulmak olduğunu aktarmıştır.

Bu dizilerden sonra kızlarımız kendilerine zengin koca arayışına çıkmış, yağız, yiğit, erkek güzeli Anadolu erkeklerini görmezden gelmiştir.

Beterin beteri var diyerek yazımı sonlandırıyorum. Bir sonraki dizi akımının daha da kötü olacağına inancım sonsuz.

39 görüntüleme1 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör